Hogwarts Cadılık & Büyücülük Okulu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Yıl: 2025

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Siz Ne Yapardınız?

4 posters

Siz Ne Yapardınız? Soru altta=)
Keserdim
Siz Ne Yapardınız? Vote_lcap100%Siz Ne Yapardınız? Vote_rcap
 100% [ 1 ]
Kesmezdim
Siz Ne Yapardınız? Vote_lcap0%Siz Ne Yapardınız? Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Toplam Oylar : 1

YazarMesaj
Dionysia Moraena
Slytherin VI. Sınıf
Dionysia Moraena

Siz Ne Yapardınız? Empty
MesajKonu: Siz Ne Yapardınız?   Siz Ne Yapardınız? Icon_minitimePaz Ocak 24, 2010 10:17 pm

Dikey Limit filmini belki izlemişsinizdir. Geçenlerde Ahlak Felsefesine geçiş yaptık , Felsefecimiz konuya bu soruyla giriş yaptı. Bilmeyenler için , filmde baba ve iki çocuğu dağa tırmanıyorlar. En üstte küçük kardeş ,ortada kendisi , en altta baba. Kanca çıkmak üzere 3 kişiyi taşıyamıyor. Ama 2 kişiyi taşıyabilir. Baba kesmesini istiyor.Kardeş yapma diyor falan.Siz olsanız babanınızın olduğu kısımdan ipi kesebilir miydiniz? Niye? Derste uzun süre tartıştık , açıkcası hala bir sonuca varabilmiş değilim. Düşüncelerinizi merak ettim. Ayrıca iki seçeneğiniz var Smile
Silje Thurid
Ravenclaw VII. Sınıf
Silje Thurid

Tarafı : Dark Side.

Siz Ne Yapardınız? Empty
MesajKonu: Geri: Siz Ne Yapardınız?   Siz Ne Yapardınız? Icon_minitimePaz Ocak 24, 2010 10:29 pm

Keserdim, benim hayatımdan önemli değil ya ? Tabii durumada bağlı, babamı seviyorsam kesmezdim, yok sevmiyorsam keserdim. Ama kendi hayatımı düşününce her türlü keserdim xD
Jaska Ilmarinen
Büyücü

Tarafı : Come to dark side. We have cookies.

Siz Ne Yapardınız? Empty
MesajKonu: Geri: Siz Ne Yapardınız?   Siz Ne Yapardınız? Icon_minitimePaz Ocak 24, 2010 10:30 pm

Dağdan insek ya? ._.
Dionysia Moraena
Slytherin VI. Sınıf
Dionysia Moraena

Siz Ne Yapardınız? Empty
MesajKonu: Geri: Siz Ne Yapardınız?   Siz Ne Yapardınız? Icon_minitimePaz Ocak 24, 2010 10:32 pm

I.ıh inemiyoruz Siz Ne Yapardınız? Icon_biggrin Ya kesiceksin kurtulacaksınız kardeşinle ya da hep beraber dağdan aşağı ineceksiniz uçarak tabi Siz Ne Yapardınız? Icon_biggrin
Jaska Ilmarinen
Büyücü

Siz Ne Yapardınız? Empty
MesajKonu: Geri: Siz Ne Yapardınız?   Siz Ne Yapardınız? Icon_minitimePaz Ocak 24, 2010 10:35 pm

Kardeşiminkini kesebilir miyim peki? Hani baba figürü böyle çok şey biliyormuş gibi izlenim verir ya şimdi o giderse yukarı nasıl çıkıcaz falan.
Dionysia Moraena
Slytherin VI. Sınıf
Dionysia Moraena

Siz Ne Yapardınız? Empty
MesajKonu: Geri: Siz Ne Yapardınız?   Siz Ne Yapardınız? Icon_minitimePaz Ocak 24, 2010 10:36 pm

Kardeş en üstte. Kardeşi kesersen hepiniz birden düşersiniz zaten:)
Claudia Chelestis
İksir Profesörü
Claudia Chelestis

Siz Ne Yapardınız? Empty
MesajKonu: Geri: Siz Ne Yapardınız?   Siz Ne Yapardınız? Icon_minitimePaz Ocak 24, 2010 11:47 pm

Ahaha Çağlar mantığına...

Kesmezdim ben ya. Biri ölecekse hep beraber ölelim nolcak ki. Yukardaki kardeşi de aşağı çeker atlardım dağdan, beraber ölürdük.

Ne hoş di mi.
Dionysia Moraena
Slytherin VI. Sınıf
Dionysia Moraena

Siz Ne Yapardınız? Empty
MesajKonu: Geri: Siz Ne Yapardınız?   Siz Ne Yapardınız? Icon_minitimePtsi Ocak 25, 2010 10:51 am

Dimi? Ben de öyle düşündüm önce ama anne de var sonuçta. Kadına gidip eşin öldü demek var , eşin ve çocukların öldü demek var Siz Ne Yapardınız? Icon_biggrin
Claudia Chelestis
İksir Profesörü
Claudia Chelestis

Siz Ne Yapardınız? Empty
MesajKonu: Geri: Siz Ne Yapardınız?   Siz Ne Yapardınız? Icon_minitimePtsi Ocak 25, 2010 8:47 pm

Gitsin anne de intihar etsin. Böylece öbür dünyada falan toptan beraber olurlar, bi şey değişmez, daha iyi olur hatta. Ahah.
Jaska Ilmarinen
Büyücü

Siz Ne Yapardınız? Empty
MesajKonu: Geri: Siz Ne Yapardınız?   Siz Ne Yapardınız? Icon_minitimePtsi Ocak 25, 2010 8:56 pm

Ya öbür dünya yoksa? Bi de benim mantığıma laf atarsın.
Claudia Chelestis
İksir Profesörü
Claudia Chelestis

Siz Ne Yapardınız? Empty
MesajKonu: Geri: Siz Ne Yapardınız?   Siz Ne Yapardınız? Icon_minitimePtsi Ocak 25, 2010 9:00 pm

Orası beni ilgilendirmez valla asd.

Siz Ne Yapardınız?
1 sayfadaki 1 sayfası